KLAIPĖDOS KRAŠTO DRABUŽIAI

Mažosios Lietuvos moterų tautiniai drabužiai turi pačius seniausius drabužių bruožus. Šio krašto lietuviai, konservatyvūs ir labai prisirišę prie savų tradicijų, mėgo dėvėti pačius senoviškiausius drabužius; jų spalvos tamsokos. Kiklikai tamsių spalvų su smulkiais rašteliais. Kai kurie iš jų pasiūti ligi liemens ir per pečius kabo tik ant juostelių. 

 


Galvą puošė labai įvairūs apdangalai – skepetaitės, raiščiai, kepuraitės. Marškiniai su didele kaklo iškirpte. Marškinių krūtinė, rankovės per alkūnes ir rankogaliai paįvairinti raštais. Sijonai, vadinami kedeliais, platūs ir tamsūs, suklostyti, austi skersiniais plačiais dryžiais, pasiūti išilgai. 


Per pečius moterys persimesdavo plačią dviejų palų drobulę. Tų palų siūlė puošniai kiauraraščiu tarpusavy sujungiama. Prijuostes ausdavo šviesias arba tamsias parinktinais audinių raštais. Kojos aunamos tamsiais odiniais bateliais. Taip pat dėvimos sermėgėlės ir puošnūs kailiniai.


   

Mažosios Lietuvos vyrų drabužiai tamsūs. Kepurė – atverčiamais bryliais. Marškiniai plačiai atverčiamais atlapais. Vyrai rišėjo spalvotą skepetaitę. Liemenė – vienspalvė. Tamsios spalvos ilga rudinė šonuose ir nugaroje suklostyta. Kelnės tamsios su skersiniais dryžais. Avimos nertos kojinės ir siūtos odinės naginės. Žiemą dėvimos rudinės ir spalvotų lopų kailiniai.

Į puslapio pradžią

atgal